Diskuze

OCHRANA VELKÝCH ŠELEM?
admin

18:45:53
02.07.2013
OCHRANA VELKÝCH ŠELEM?

Jaký máte názor na toto téma? Vidíte např. nějaký pozitivní smysl v organizování hlídek chránících rysa, vlka či medvěda? Jste zastánci či odpůrci rysa popř. vlka a medvěda v české přírodě?


PoctynskyJiri@seznam.cz

7:00:59
11.08.2013
ochrana VŠ

Ahoj všem.Ačkoli to zní troch divně , jsou to všechno vrcholový predátoři a určitě své místo mají mít i v naší poměrně značně domestifikované krajiněi v dnešní době . A ty hlídky nee,nemyslím si že by měli nějaký zásadní význam, jen si z toho někdo dělá pěkný byznys.

admin

10:30:59
21.08.2013
Re: Jirka

Kdyby jste měl tu čest mít ty hlídky v revíru, pěnila by Vám krev v žilách co je to za amatéry.

kamil

14:54:41
14.09.2014
Jakékoliv hlídky

neuznávám a amaterismus je u nich enormní!!! mimo jiné jsou to všechno aktivity, na které rádobyochranáři dostávají tučné dotace. nikdo z nich bez dotací neudělá ani čárku, natož aby zvedl zadek. V tom je zásadní rozdíl mezi myslivci a ochranáři. Co se týká predátorů, jsem v názoru, že určité - ovšem velmi malé množství sem do přírody patří, ale bohužel jak je u nášich ekoteroristů zvykem, neznají míru a nejraději by měli pokud by tu pobíhal stejný počet vlků a rysů jako divočáků a v tom je ten problém. Predátoři ano, ale regulovaně!! Nedávno běžel dokument, že jeden rys strhne za rok cca 55 ks srnčího na teritoriu 4000ha. Propočty ať si každý udělá sám když se uvádí že jen na šumavě je údajně 25ks. To je 1375ks srnčího. Na slovensku se můžeme přiučit pro změnu jak je to s vlkem. Horári vám potvrdí, že Ti nejsilnější jeleni jsou vždy nikoliv střeleni, ale strženi vlky a to je mají mnohdy jako živou spižírnu, kdy ho nezabijí hned, ale chodí si k němu trhat a žrát několik dní když je zraněný dokud nezhasne na záněty a mnohočetná zranění. K medvědům se nemá cenu ani vyjadřovat a případy útoků přemnožené populace medvěda a jeho zvyšující se útoky na člověka jsou dostatečně známy. To není chyba predátorů, ale nezodpovědné ochrany těchto predátorů ode zdi ke zdi.

admin

10:22:52
16.09.2014
Re:Kamil

Přesně tak Kamile, kdo někdy měl tu čest mít alespoň na tři týdny v revíru partu z hlídek Duha, zažil si své,viz u nás sezení pod posedem,když si šel na čekanou,focení krmelišť, vnadišť, krmelců, lístečky s rysem skoro všude...

kamil

16:05:46
23.09.2014
RE: admin

A co jste s tím dělali? Já je naštěstí v revíru nemám, ale takové hlupáky poslat ja myslím za všechny prachy. Hlavně budou posíleni pseudo mocí, že oni jsou Ti praví a jedineční, drzí skrývajíce se za práva, že mohou všechno, oni nic neporušují a tak dál... Prostě jedním slovem ... na ranu... jenže to by drtivá většina z nich chcípáčků asi byla ublížena. Myslím, že to má mnoho společného s celkovým posunem a respektem v celé společnosti, kdy si všichni myslí, ýe mohou vše.

admin

9:10:14
30.09.2014
Re: Kamil

Ono je to zkušenost k nezaplacení, když někomu po pár dnech nalejou veškeré možné info o ochraně šelem a škodlivosti myslivců...pak to naženou do lesů a pro myslivce je to k pláči, sedí ti pod posedem, fotí tě, fotí ti krmelec, vnadiště, to ti rádi zapachují. Sedíš na posedu oni pod tebou na židličce atd...musíš počkat až to odezní no..

kamil

9:38:51
30.09.2014
To myslíš vážně??? :-)

Jako tys byl na čekané a podredovanci přišly a sedli si Ti pod posed? :-) Tak to bych chtěl zažít, nejsem si jistý, ale myslím, že mně by si tam asi nesedli. Byli bychom spolu velmi rychle hotoví, i když by se pak samozřejmě mstili jinak já vím. Lidská hloupost je neomezená...

admin

10:59:23
01.10.2014
Re: Kamil

No jasné, naprostá klasika popisu jejich tehdejší činnosti, dneska je to třeba jinde, ale i tak po takové zkušenosti těžko měnit názor.

admin

10:52:00
08.11.2014
Rakouští myslivci si stěžují na naše kočky.

http://www.novinky.cz/domaci/352473-rakousti-myslivci-si-stezuji-na-rysy-z-ceska-pleni-jim-pry-honitby.html#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=freshnews&utm_term=čeští%20rysové